X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آرشیو
دوشنبه 12 بهمن 1383
! Three, Two, One... Action

نشنال جئو گرافیک یه غلطی کرد و محض کنجکاوی یه نسخه نقشه جهان بیرون داد که اسم خلیج فارس توی اون عوض شده بود. البته بعدش به غلط خودش اعتراف کرد و قضیه به خوبی و خوشی تموم شد. اما گویا مسئله تازه شروع شده ! مثلا :
تازه ملت فهمیدند که ای بابا ، ما یه خلیج فارس داشتیم و نمیدونستیم ؟ تازه اون هم بر وزن نیلگون ، خلیج همیشه نیلگون فارس. تازه رگ غیرت مردم به جوش اومده و هر کی برای خودش یه بیانیه صادر کرده ، تازه همه یاد این افتادند که در این جور مواقع باید عصبانی شد ...

 مسابقه جهانی کاریکاتور خلیج فارس از طرف سازمان میراث فرهنگی در یکی از شهر های ساحلی خلیج فارس برگزار خواهد شد.

خواننده‌های لوس آنجلسی و خلیج فارس.

خوب حالا که همه تب خلیج فارس گرفتند ، شهرداری هم تنها کار و بهترین کاری که میتونه بکنه اینه که تا می تونه خیابون و بلوار به اسم خلیج فارس بزنه تا اگه یه وقت نشنال جئو گرافیک دوباره هوس عوض کردن خلیج فارس به سرش زد ، دلیل و مدرک به اندازه کافی باشه ! اصلا عوض هم کرد به جهنم ! عوضش این همه خیابون و اتوبان و کوچه و جوی آب به اسم خلیج فارس داریم !

چه می کنه این میراث فرهنگی ، مسابقه ساخت موزه خلیج فارس ؟ این یکی دیگه باید تو کتاب رکوردهای جهان ثبت بشه.

جشنواره موسیقی فجر هم دود به پا کرده امسال، گروه موسیقی کلیمیان قطعه ای مربوط به خلیج فارس اجرا می کنند. ارکستر سمفونیک ایتالیا هم قطعه‌ی خلیج فارس رو اجرا می کنه.

جشنواره فیلم فجر هم روایتی دیگر از خلیج فاری دارد.

همچنان منتظر تشکیل شدن دیوار انسانی در کرانه خلیج فارس هستیم ...

به دختر خلیج  و خلیج آبی هم توصیه می کنم برای اینکه از قافله عقب نمونند اسم وبلاگشونو عوض کنند و یه جوری ربطش بدند به خلیج فارس !

همه نشون دادند و همه فعالیتهاشون رو توی بوق و کرنا کردند که حاضرند هر کاری بکنند تا خلیج فارس همون خلیج فارس بمونه همونطور که توی این چند صد سال بوده. دلم برای این خلیج بدبخت می سوزه ! بیچاره این همه سال تنهایی کشیده ، تازه الان درکش کردند ! این چند سال هم فقط توی پیش بینی وضع آب و هوا بود که اسم خلیج فارس رو میشنیدیم ، خلیجی که کفش پره از تلویزیون و یخچال و وسایلی که قاچاقچی‌های بدبخت برای فرار از جریمه های سنگین نیروی انتظامی ریختند توی دریا ... خلیجی که سالهاست آب فاضلاب شهرهای ساحلی به سمتش سرازیر میشه ، خلیجی که مدتها پیش وقتی ازش سوال کردند می‌خوای خلیج فارس بشی توی رودرواسی گیر کرد ... تراژدی خلیج فارس !
...........................................................................................
هر کاری می کنم نمی‌تونم فراموش کنم که سالهاست اسم فلسطین فقط با یه مشت سند کاغذی از نقشه‌ی جهان پاک شده. سالهاست که فلسطینی هست اما فلسطین نیست،
باور کن که نیست ....

 


تعداد بازدیدکنندگان : 316847


BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

دوستان