آرشیو
جمعه 16 اردیبهشت 1384
My Pulseچند وقتیه که یه پدیده نوظهور و اتفاقا بسیار جذاب و شیرین به اسم ازدواج وبلاگی مد شده، و از اونجایی که من همیشه دنبال پدیده های نوین و جدید بودم تصمیم گرفتم که در این مورد یه مطلب بنویسم.

پرده اول: ... و خداوند وبلاگ را آفرید؛ هر کسی در مورد یه موضوع خاص مطلب می نوشت.  اما بیشترین و پیش پا افتاده ترین موضوع اول عشق و بعد خاطرات روزانه بود. خوبی وبلاگ به اینه که مال خودته و می تونی هر چی دلت خواست یا به عبارتی دیگه هر چی عشقت کشید بنویسی ! ناخودآگاه، همه از زندگی شخصی، از اتفاقات روزمره زندگی، از اطرافیان، از خودشون و در کل از نگرششون نسبت به دنیای اطراف مطلب می نویسند غافل از اینکه خیلی چیزا  _شخصیتشون_ رو دارند لو می دند !

پرده دوم: وبلاگتون خواننده پیدا می کنه. بعضی ها از عقاید شما خوششون میاد و بعضی ها ازتون نفرت پیدا می کنند و این یه امر طبیعیه. کم کم دوستانی پیدا می کنید و بهشون لینک میدید و بعد از مدتی دوستان ثابت شما می شند.

پرده سوم: خوب مزیت ازدواج وبلاگی نسبت به ازدواج معمولی اینه که 1- خیلی راحت و 2- خیلی زود طرف خودتو میشناسی و از محدودیت هایی که توی ارتباط واقعی وجود داره اینجا خبری نیست. یکی پیدا میشه که طرز تفکر و خصوصیات شخصیتیش خیلی شبیه به شماست. چون شما وبلاگ اون رو خوندید و اون هم وبلاگ شما رو خونده و به هم علاقمند شدید حتی بدون اینکه همدیگه رو ببینید و این مسئله آخری خیلی جالبه! چون توی ازدواج واقعی خیلی ها توی همون مرحله انتخاب قیافه می مونند و حتی به خودشون اجازه نمی دند که به طرف مقابل یه پیشنهاد خشک و خالی بدند یا ابراز علاقه کنند یا باهم صحبت کنند. نمی گم قیافه و ظاهر بی تاثیر نیست اما وقتی شما شناخت کافی از طرف مقابل پیدا کردید و عاشقش هم شدید دیگه قیافه چندان تاثیری روی انتخاب شما نداره.

خلاصه اینکه در ازدواج وبلاگی همیشه اول شناخت و عقل، بعد عشق اما در دنیای واقعی بیشتر مواقع اول عاشقی و بعد شناخت ! که خیلی ها به مرحله دوم نمی رسند و بعد از یه دوره کوتاه عاشقی از همه چیز می برند و در نهایت ... طلاق! البته نباید همیشه جنبه منفی قضیه رو دید. زوج های زیادی رو سراغ دارم که بدون شناخت و عشق زندگی رو شروع کردند اما بعد از مدتی عاشق هم شدند و ...

 پرده چهارم: شاید یه بابا بزرگی پیدا بشه و نسبت به ارتباط مجازی اینترنت و این نوع ازدواج اینترنتی دید مثبتی نداشته باشه، اما حقیقت چیز دیگه است. شما وقتی یه وبلاگ دارید و مثلا در مورد مسائل اجتماعی مطلب می نویسید دلیلی نداره روزی نیم ساعت وقی تلف کنید و در مورد خودتون دروغ بنویسید تا مثلا بعضی ها رو به خودتون علاقمند کنید. ناخودآگاه همه چیز رو صادقانه می نویسید و این صداقت ارزشش رو داره که بشه روش حساب کرد.

پرده مهم: البته خواهش می کنم چت روم و سک... چت و چه می دونم این چیزا رو باهم قاطی نکنید! مثل اون نماینده مجلس که گفته بود : " اینترنت عین فساد است !! " جواب : تکبیییر ...

من یه مادر بزرگ دارم که هر وقت صدای موسیقی از رادیو و تلویزیون میشنوه گوشش رو میگیره ! چون معتقده که این جور صداها حرامه! حالا تصور کنید جلوی همچین مادر بزرگی حرف از ازدواج وبلاگی بزنیم !

پرده باحال: اینقدر سایت ازدواج و دوست یابی و این جور چیزا زیاد شده، لوس ترینشون هم همین سایت صیغه دات کام بود! به این می گند استفاده صد در صد ایرانی از اینترنت ! مردمان هم تازه پا گرفته... سابقا ازدواج تلفنی مد بود، اما فکرشو بکنید یه ازدواج کاملا اینترنتی باشه، حتی جاری شدن خود صیغه! آقا داماد اون طرف خط و عروس خانم هم این طرف خط، یه روم توی یاهو مسنجر درست کرده باشند روش هم پسوورد گذاشته باشند ! حاج آقا صیغه عقد رو بخونه و عروس هم با تاخیر سه ثانیه ای بله رو بگه! البته این برای خارجی ها که بهFirst Kiss  (اولین بوسه) بعد از عقد شدیدا اعتقاد دارند شاید یه خورده سخت باشه!

پرده پنجم: بهترین دلیل و مدرک برای اثبات حرفهام، کسایی هستند که از طریق وبلاگ باهم ازدواج کردند که معروفتر از همه وبلاگ خورشید خانومه. وبلاگی که سال 82 به عنوان بهترین وبلاگ سال انتخاب شد و آقای همسرش رو هم از طریق همین ارتباط های وبلاگی و ... پیدا کرد. البته گم نشده بود که پیدا کنه منظورم اینه که اینطوری با هم آشنا شدند !

ازدواج موفق بعدی هم دوست همین خورشید خانم بود. وبلاگ پینکفلویدیش و این هم وبلاگ همسر گرامیشون !

سرزمین خورشید، یکی دیگه از دوستان وبلاگ نویس و این هم وبلاگ همسرشون. خودتون ببینید و قضاوت کنید. مطمئن باشید خیلی های دیگه هم هستند ...

حالا آقایون عزیز فردا نرید توی چت یکی رو پیدا کنید و به قول معروف مخش رو بزنید و ... آخرش هم بیاید یقه مارو بگیرید و بگید تو گفتی تو گفتی ! من فقط نظر خودمو گفتم ... البته با دلیل.

اما گذشته از این حرفها، هنوز هم هیچ ازدواج و هیچ شناخت و هیچ عشق و هیچ خاطره و هیچ جذابیتی به پای ازدواج دانشجویی نمی رسه، اینم گفتم که نگید فلانی لاله!

در ضمن عکس بالا هیچ ربطی به فمینیسم و این صوبتا نداره گیر ندید !

...............................................................................................

تا حالا خلیج همیشه فارس رو به این قشنگی دیده بودید ؟ قصه غیرت ما ایرانیها در مورد خلیج فارس مثل حکایت اون یارو می مونه که توی دریا داشت شنا می کرد، ناو آمریکایی رو می بینه و می گه خلیج فارس ایران .... آسفالت باید گردد !


تعداد بازدیدکنندگان : 316813


BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

دوستان