X
تبلیغات
زولا

X
تبلیغات
زولا
آرشیو
جمعه 19 اسفند 1384
چرا چهارشنبه سوری، چهارشنبه سوزی شد؟

محض اطلاع دوستان باید عرض کنم که اینجا (بندرعباس) دو هفته است که چهارشنبه سوری در خیابان ها و پارک ها و دبیرستانها شروع شده! دو هفته ای هست که صدای مهیب انواع ترقه ها و نارنجکهای دست ساز و خطرناک به گوش می رسه. البته حدس می زنم در بقیه شهرهای کشور هم وضع مشابهی باشه.

 

و این انرژی است که تخلیه می شود!

 

در خیابان راه می رفتم که یکی از همین نارنجک ها در چند متری من منفجر شد، و صدای خنده چند جوان که روی یک وانت شوتی* نشسته بودند! مثلا می خواستند من رو بترسونند! گازش رو گرفتند و رفتند و هر چند متر یکی از این نارنچک ها رو پرت می کردند و جیغ و داد می زندند! خودم رو جای یکی از اونها بالای وانت فرض کردم، خداییش خیلی حال میده!

 

اینطور که به نظر میاد، از طرفی چهارشنبه سوری شده ابزار بعضی از جریان های فکری که اهداف سیاسی دارند و ... قضیه داره جالب میشه! شخصا ترجیح می دم از این به بعد کمتر توی وبلاگم به نقدهای سیاسی و اجتماعی بپردازم چون هنوز زوده که جامعه از چیزی به اسم وبلاگ حرف شنوی داشته باشه!

 

چهارشنبه سوری هم چهارشنبه سوری های قدیم! تنها آتشی که با رضایت پدر و مادر روشن می کردیم! بعد از غروب چهار تا خرده چوب و آت و آشغال از کوچه های محله جمع می کردیم و آتیش می زدیم، بعد هم یکی یکی از روش می پریدیم! هر وقت آتیش کم می شد آقای همسایه می اومد کمی نفت می ریخت رو آتیش و دوباره شروع می کردیم! ساعت 9 هم مادر می اومد و یه کتری آب می ریخت رو آنیش و تمام! رفت تا سال بعد ...

 

از اونجایی که ما که چهارشنبه سوری به یه محفل خصوصی بیرون شهر دعوت شدیم، قضیه underground  و این صوبتا! و از اونجایی که مقدار نارنجک ها و بمبهای دست ساز و انواع کلاهکهای هسته ای که در این شب عزیز! استفاده میشه و ضریب خطر و این جور چیزا یه کمی زیاد شده، تصمیم گرفتیم امسال پارک دولت رو بی خیال بشیم! البته دوستان حتما برای تهیه گزارش تصویری می رند.

 

۱- این همه رزمایش و مانور در کشور برگزار میشه، رزمایش مردمی چهارشنبه سوری هم یکیش! بعد می گند ما توی کشور دموکراسی نداریم!

 

۲- آمریکای جنایتخوار غلط بکنه به ایران حمله کنه، جوانان غیور ما الان به اندازه ده سال مهمات دارند! و به اندازه صد سال انرژی!

 

۳- تمام محوطه پارک دولت توسط نیروهای جان بر کف اراذل و اوباش مین گذاری شده! از من میشنوید اون شب توی خونه بشینید و به سریال هری پاتر 8 که به طور زنده از تلویزیون ایران پخش میشه نگاه کنید!

 

۴- لطفا شب چهارشنبه سوری رو برای خود کشی انتخاب نکنید، چون اگه بین ترقه ها و نارنجک ها یکی به شما اصابت کنه و کشته بشید، قاتل شما مشخص نیست! بعد زشت نیست برین اون دنیا بهتون بگند فلانی به طور نامشروع کشته شده؟!!! خداییش خیلی بی کلاسیه!

 

* ماشین شوتی: در اصطلاح محلی به ماشین وانتی گفته می شود که ... ای بابا! شوتی یعنی عشق! صفا! یعنی آخر اکس! یعنی need for speed 8!  یعنی پلیس با الگانسش و ماکسیما و زانتیا برند بوق بزنند!


تعداد بازدیدکنندگان : 316749


BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

دوستان