آرشیو
پنج‌شنبه 8 تیر 1385
بندرعباس ساعت ۱۲:۳۰

زلزله امشب در بندرعباس همه را ترساند و از خانه به خیابانها و پارک ها فرستاد! یک تکان شدید دو ثانیه ای و لرزشهای خفیف بعد از آن که گفته می شود مرکز آن در قشم بوده، باعث شد مردم وحشت زده اول به کوچه های خود و بعد سرگردان به خیابانها و پارک ها پناه ببرند. اداره برق هم از این فرصت استفاده کرده و بدون هیچ دلیل منطقی تا ساعت ۴ صبح برق را قطع کرد! و این یعنی مختل شدن آسایش یک شهر!

امیدوارم به قشم و مردمش آسیب چندانی وارد نشده باشد، چون هنوز همه کمک های زلزله و زلزله های قبلی که از طرف دولت قولش داده شده بود به دستشان نرسیده است.

طعم تلخ نوشته ی هرا را در مورد کشته شدن یک جوان ۱۹ ساله به دست نیروی انتظامی و گزارش های تکان دهنده ی پزشکی قانونی در مورد نحوه کشته شدن این جوان را خواندم، و حس کردم. آنقدر ناراحت کننده بود که هر چه زلزله در عمرم دیده بودم از یادم رفت. چه زلزله ای بدتر و نابود کننده تر از اینکه در کشور ما در بعضی موارد آنقدر مفهوم کلمه "حق" کمرنگ می شود که در پی آن جان کس یا کسانی بی گناه، یا با گناه بدون اجرای حکم! گرفته می شود. چند روز پیشتر هم شاهد یکی دیگر از این مهرورزی های نیروی انتظامی در یکی از محلات بندرعباس بودیم.

چطور باید ایمن سازی کرد؟


تعداد بازدیدکنندگان : 316813


BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

دوستان