آرشیو
سه‌شنبه 20 فروردین 1387
اینجا بندرعباس است: نمایشگاه عکس ۵۰

نمایشگاه عکس "۵۰"، مجموعه ای از آثار روح الله بلوچی و حسن بردال امروز افتتاح شد. هم خوب اطلاع رسانی شده بود و هم روح الله و حسن خاطر خواه زیاد دارند، چون نمایشگاه خیلی شلوغ بود!

کمتر پیش آمده که آثار یک عکاس را ببینم و از همه آنها یا بیشتر آنها خوشم بیاید. اما عکسهای روح الله را همیشه دوست داشته ام و به جرات می گویم تقریبا از دیدن تمام آنها ـ لاقل آنهایی که من دیده ام ـ لذت برده ام. کادر عکسهایش قرص و محکم است، نظم در کارهایش دیده می شود،‌ عکسها توازن دارند و خطوط خیلی خوب به تصویر کشیده می شوند، و همه اینها کمک می کنند تا یک عکس چشم نواز ثبت شود. این دیدگاه روح الله بلوچی است، و می تواند آن سوی مرزها نیز ارائه شود،‌ امیدوارم.

عکسهای حسن را از این لحاظ دوست دارم که لطافت خاصی در عکسهایش وجود دارد. نمی دانم چطور توضیح دهم اما فکر می کنم چون حسن یک گرافیست حرفه ای است، ناخودآگاه این نگرش گرافیکی در عکسها هم تاثیر می گذارد و این باعث می شود که یک عکس خاص به ثبت برسد،‌ عکسی که فقط حسن بردال می تواند ثبت کند و به عبارتی امضای اوست! عکسی که بیشتر به یک کار گرافیکی شبیه است تا یک عکس. آنهایی که کار عکس می کنند می دانند که ارائه همچین کارهایی از طریق عکاسی سخت است. حسن رنگ را خوب می بیند،‌ علاقه خاصی نیز به سایه ها و انعکاس ها دارد! این را از دیدن عکسهایش دریافته ام.

خوشحالم که این نمایشگاه برگزار شد و مردم بیش از پیش با هنرمندان شهرشان آشنا شدند، یا در حال آشنا شدن هستند! خوب در حال پیشرفت هستیم، هنوز به زمان نیاز داریم. جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت را در پیش داریم که فراخوان آن هم بالاخره پخش شده است. با افزایش شرکت کنندگان ـ حداقل در زمینه عکس که من خبر دارم ـ به نظر می رسد رقابت امسال خیلی حساس تر و جذاب تر از دوره های قبل باشد. فکر می کردم فقط خودم دوربین جدید گرفته ام، اما واقعیت چیز دیگری بود!

روحالله بلوچی

روح الله بلوچی

 

حسن بردال

حسن بردال

 


تعداد بازدیدکنندگان : 316813


BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

دوستان